مزاياي استفاده از ترانس و استابلايزر براي يخچال و فريزر
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸:۴۸ | نویسنده webMaster | نظرات (0)

ا توجه به تعريف و عملكرد دستگاه استابلايزر و ترانس سايد باي سايد مشخص است كه اين وسايل تا چه اندازه مي‌تواند در پيشگيري از آسيب ديدن يخچال و فريزر موثر باشند، براي اين كه انتخاب مطمئن‌تري داشته باشيد در اين بخش شما را با مزاياي استفاده از استابلايزر و ترانس يخچال آشنا مي كنيم. اين مزايا عبارتند از:

  • محافظت از دستگاه و كمك به افزايش طول عمر مفيد دستگاه يخچال، فريزر و سايد باي سايد به كمك ترانس و استابلايزر مخصوص
  • كاهش ميزان نقص و خرابي دستگاه يخچال فريزر
  • برقرار سازي يك منبع تغذيه ثابت براي يخچال و فريزر
  • كاهش نويز، تداخل و محافظت از صاعقه هاي ولتاژ در جريان
  • محافظت از يخچال فريزر در مقابل افت يا اضافه ولتاژ شبكه
  • عملكرد مناسب در شرايط اضافه بار و گرماي بيش از حد
  • كاهش مصرف برق و صرفه جويي در انرژي و هزينه ها به كمك ترانس استابلايزر يخچال فريزر

انواع استابلايزرهاي مخصوص يخچال فريزر:

در سال‌هاي گذشته استابلايزرهاي موجود در بازار به صورت دستي عمل مي‌كردند. استابلايزرها و ترانس هاي قديمي براي تعيين ولتاژ مطلوب از رله هاي الكترومكانيكي استفاده مي كردند، با پيشرفت تكنولوژي و ظهور مدارهاي الكترونيكي استابلايزرها نيز به صورت اتوماتيك طراحي شدند و بعد از آن بوده كه استبلايزرهاي مبتني بر سروو (خود تنظيم) كه قابليت تثبيت ولتاژ به طور مداوم بدون هيچ گونه مداخله دستي را دارد، وارد بازار شد.
اكنون استابلايزرهاي ريزكنترلگر يا سوئيچينگ نيز در بازار موجود است كه عملكردهاي بيشتري در مقايسه با استابلايزرهاي قديمي دارد.

محافظ برق يخچال و فريزر خوب را چطور انتخاب كنيم؟

از نظر عملكرد استابلايزرها به سه دسته تقسيم مي شوند كه شامل موارد زير است:

1-استبلايزر رله‌اي يخچال فريزر

در اين استابلايزرها، ولتاژ با تغيير در رله‌ها تنظيم مي‌شود، در واقع براي دستيابي به عملكرد مطلوب  Buck & Boost از اين رله‌ها استفاده مي‌شود تا باعث اتصال ترانسفورماتور(ها) ثانويه در پيكربندي‌هاي مختلف شود. اين نوع استبلايزر و ترانس يخچال فريزر داراي ترانسفورماتور، رله و برد مدار الكترونيكي است. برد مدار شامل مدار يكسو كننده، تقويت كننده، واحد ميكروكنترلر و ساير مؤلفه‌هاي پشتيباني است. از جمله مزاياي استفاده از اين استابلايزر مي‌توان به استفاده از آن در وسايل خانگي، اداري، صنعتي و … با توان اسمي پايين و هزينه كمتر نصب و نگهداري و همچنين اندازه كوچك دستگاه اشاره كرد.

2-استبيلايزر سروو موتوري براي يخچال فريزر

در اين شكل از استابلايزرها تنظيم ولتاژ دستگاه سايد به كمك سروو موتور صورت ميگيرد. در واقع بايد گفت كه اين استابلايزرها سيستم هاي حلقه بسته هستند، به همين علت نيز از اين نوع استابلايزر براي محافظت از وسايل بسيار حساس  با نياز به منبع تغذيه دقيق استفاده مي‌شود. مزاياي استفاده از استابلايزر سروو دقت بالا در تثبيت ولتاژ و دامنه ولتاژ ورودي وسيع است. اما اين دسته، داراي استهلاك بالا و نياز به تعميرات دوره اي است كه علاوه بر وزن بالا، قيمت زيادي هم دارد.

3-استابيلايزر استاتيك (هوشمند) مخصوص يخچال

اين نوع استبلايزر براي تثبيت ولتاژ از يك مدار تبديل الكترونيكي نيرو استفاده مي‌كند و دقت بسيار بالايي دارد. تثبيت ولتاژ در استابلايزر استاتيك درمحدوده 1 ± اتفاق مي‌افتند.

استبلايزر استاتيك حاوي ترانسفورماتور “Buck & Boost”، مبدل برق IGBT، ميكروكنترلر، ميكروپروسسور و ساير اجزاي اساسي است. از جمله مزاياي استفاده از اين نوع استابلايزر نيز مي توان به پاسخ بسيار سريع به نوسانات ولتاژ، دقت بسيار بالا در تثبيت ولتاژ، بدون نياز به تعمير و نگهداري به دليل عدم وجود قطعات متحرك، قابل اعتماد و با عملكرد بالا اشاره كرد.

برچسب‌ها: ،

موتور برق جوشكاري چيست و چه كاربردي دارد؟
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۷:۴۲ | نویسنده webMaster | نظرات (0)

يكي از موضوعاتي كه تمام افراد جوشكار با آن مواجه هستند، انتخاب موتور برق براي جوشكاري است. اين موضوع زماني اهميت پيدا مي‌كند كه شما بخواهيد در زمان نبود برق از تجهيزات برقي خود استفاده كنيد. هنگام خريد موتور برق مخصوص جوشكاري شما بايد به توان مصرفي دستگاه جوش خود دقت داشته باشيد و بدانيد كه به چند كيلووات موتور برق احتياج خواهيد داشت.

موتور برق جوشكاري

همچنين پيش از خريد موتور برق جوشكاري شما بايد تعيين كنيد كه دستگاه جوش را براي ساخت و ساز مي‌خواهيد يا تعميرات؟

همچنين اندازه پروژه نيز بايد مورد بررسي قرار گيرد. اگر شما تمام اين نكات را در نظر بگيريد، مي‌توانيد انتخابي مناسب در خريد موتور برق جوشكاري داشته باشيد و متناسب با نياز خود ژنراتور براي جوشكاري تهيه كنيد. بدين ترتيب در زمان قطع برق مي توانيد همچنان به جوشكاري خود با موتور برق ادامه دهيد.

بهترين برندهاي موتور برقي مخصوص جوشكاري

✅موتور برق ديزل زيپكو:

برند زيپكو از جمله برندهاي معتبر موتور برق محسوب مي‌شود كه ژنراتور هاي مخصوص جوشكاري را از 5 كيلووات به بالا توليد ميكند. موتور برق ديزل زيپكو را در شرايط گوناگون مورد استفاده قرار دهيد و از همين جهت به عنوان موتور برق جوشكاري مناسب است.

✅موتور برق طرح هوندا:

چين و كارخانجات توليد موتور برق آن، با توليد موتور برق هايي با كيفيت و قيمتي مناسب در طرح هاي مختلف مثل هوندا تحت برندهاي ديگر، در زمينه توليد موتور برق مناسب جوشكاري پيشتازند. شما نيز مي‌توانيد در صورت تصميم به خريد ژنراتور جوشكاري، انتخاب خود را از بين موتور برق هاي ابزاريكا انجام دهيد.

نكات لازم براي خريد موتور برق جوشكاري

اگر تصميم به خريد ژنراتور مخصوص جوشكاري داريد، بايد قبل از آن به نكات مهمي توجه داشته باشيد تا خريدتان به درستي انجام شود. مهم‌ترين موضوعي كه بايد در زمان خريد موتور برق جوشكاري مورد توجه قرار گيرد، ميزان توان مصرفي محصول است. شما بايد بر اساس اين موضوع موتور برق مورد نظر خود را خريداري كنيد.

دقت داشته باشيد كه عموما موتور برق جوشكاري بايد بيش از 5 كيلووات و ترجيحا ديزلي باشد.  در صورتي كه به اين نكات ساده در زمان خريد موتور برق جوشكاري توجه نشود، در برخي از مواقع سرمايه شما هدر خواهد رفت و محصولي در اختيارتان قرار مي‌گيرد كه توانايي آن كمتر يا بيشتر از حد لازم است.

مورد ديگر كه لازم است آن را در نظر بگيريد، مصرف پايين و نوع سوخت مصرفي موتور برق است. دقت داشته باشيد كه بهره بردن از موتور برق هايي با مصرف پايين به خصوص ديزل، ميتوانند انتخاب بهتري باشند. با توجه به اين نكات ميتوانيد انتخاب دقيقي براي خريد موتور برق جوشكاري داشته باشيد

برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 0
بازدیدکنندگان دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 72
دیگر موارد