مزاياي استفاده از ترانس و استابلايزر براي يخچال و فريزر
۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۸:۴۸ | نویسنده webMaster | نظرات (0)

ا توجه به تعريف و عملكرد دستگاه استابلايزر و ترانس سايد باي سايد مشخص است كه اين وسايل تا چه اندازه مي‌تواند در پيشگيري از آسيب ديدن يخچال و فريزر موثر باشند، براي اين كه انتخاب مطمئن‌تري داشته باشيد در اين بخش شما را با مزاياي استفاده از استابلايزر و ترانس يخچال آشنا مي كنيم. اين مزايا عبارتند از:

  • محافظت از دستگاه و كمك به افزايش طول عمر مفيد دستگاه يخچال، فريزر و سايد باي سايد به كمك ترانس و استابلايزر مخصوص
  • كاهش ميزان نقص و خرابي دستگاه يخچال فريزر
  • برقرار سازي يك منبع تغذيه ثابت براي يخچال و فريزر
  • كاهش نويز، تداخل و محافظت از صاعقه هاي ولتاژ در جريان
  • محافظت از يخچال فريزر در مقابل افت يا اضافه ولتاژ شبكه
  • عملكرد مناسب در شرايط اضافه بار و گرماي بيش از حد
  • كاهش مصرف برق و صرفه جويي در انرژي و هزينه ها به كمك ترانس استابلايزر يخچال فريزر

انواع استابلايزرهاي مخصوص يخچال فريزر:

در سال‌هاي گذشته استابلايزرهاي موجود در بازار به صورت دستي عمل مي‌كردند. استابلايزرها و ترانس هاي قديمي براي تعيين ولتاژ مطلوب از رله هاي الكترومكانيكي استفاده مي كردند، با پيشرفت تكنولوژي و ظهور مدارهاي الكترونيكي استابلايزرها نيز به صورت اتوماتيك طراحي شدند و بعد از آن بوده كه استبلايزرهاي مبتني بر سروو (خود تنظيم) كه قابليت تثبيت ولتاژ به طور مداوم بدون هيچ گونه مداخله دستي را دارد، وارد بازار شد.
اكنون استابلايزرهاي ريزكنترلگر يا سوئيچينگ نيز در بازار موجود است كه عملكردهاي بيشتري در مقايسه با استابلايزرهاي قديمي دارد.

محافظ برق يخچال و فريزر خوب را چطور انتخاب كنيم؟

از نظر عملكرد استابلايزرها به سه دسته تقسيم مي شوند كه شامل موارد زير است:

1-استبلايزر رله‌اي يخچال فريزر

در اين استابلايزرها، ولتاژ با تغيير در رله‌ها تنظيم مي‌شود، در واقع براي دستيابي به عملكرد مطلوب  Buck & Boost از اين رله‌ها استفاده مي‌شود تا باعث اتصال ترانسفورماتور(ها) ثانويه در پيكربندي‌هاي مختلف شود. اين نوع استبلايزر و ترانس يخچال فريزر داراي ترانسفورماتور، رله و برد مدار الكترونيكي است. برد مدار شامل مدار يكسو كننده، تقويت كننده، واحد ميكروكنترلر و ساير مؤلفه‌هاي پشتيباني است. از جمله مزاياي استفاده از اين استابلايزر مي‌توان به استفاده از آن در وسايل خانگي، اداري، صنعتي و … با توان اسمي پايين و هزينه كمتر نصب و نگهداري و همچنين اندازه كوچك دستگاه اشاره كرد.

2-استبيلايزر سروو موتوري براي يخچال فريزر

در اين شكل از استابلايزرها تنظيم ولتاژ دستگاه سايد به كمك سروو موتور صورت ميگيرد. در واقع بايد گفت كه اين استابلايزرها سيستم هاي حلقه بسته هستند، به همين علت نيز از اين نوع استابلايزر براي محافظت از وسايل بسيار حساس  با نياز به منبع تغذيه دقيق استفاده مي‌شود. مزاياي استفاده از استابلايزر سروو دقت بالا در تثبيت ولتاژ و دامنه ولتاژ ورودي وسيع است. اما اين دسته، داراي استهلاك بالا و نياز به تعميرات دوره اي است كه علاوه بر وزن بالا، قيمت زيادي هم دارد.

3-استابيلايزر استاتيك (هوشمند) مخصوص يخچال

اين نوع استبلايزر براي تثبيت ولتاژ از يك مدار تبديل الكترونيكي نيرو استفاده مي‌كند و دقت بسيار بالايي دارد. تثبيت ولتاژ در استابلايزر استاتيك درمحدوده 1 ± اتفاق مي‌افتند.

استبلايزر استاتيك حاوي ترانسفورماتور “Buck & Boost”، مبدل برق IGBT، ميكروكنترلر، ميكروپروسسور و ساير اجزاي اساسي است. از جمله مزاياي استفاده از اين نوع استابلايزر نيز مي توان به پاسخ بسيار سريع به نوسانات ولتاژ، دقت بسيار بالا در تثبيت ولتاژ، بدون نياز به تعمير و نگهداري به دليل عدم وجود قطعات متحرك، قابل اعتماد و با عملكرد بالا اشاره كرد.

برچسب‌ها: ،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز :
بازدیدکنندگان دیروز :
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان :
دیگر موارد